کليه حقوق و امتيازات اين سايت متعلق به شرکت آتيه روشن مي باشد

Atieh Roshan Sitemap
Atieh Roshan Homepage
Atieh Roshan's RSS Feed
Print Version Page
کارگاه فرزندپروري

پدر یا مادر بودن یکی از سخت ترین کارهای دنیاست و هیچ دستورالعمل روشنی برای پاسخگویی به چالشهای هر
روزه پدران و مادران وجود ندارد. قطعا نداشتن درک صحیح از اینکه فرزندان چگونه و چرا رفتار می­کنند، حتی در حالیکه والدین نهایت سعی خود را نیز می­کنند، می­تواند موجب سردرگمی شود و والدین احساس کنند کفایت لازم را ندارند.
تمرکز این کارگاه بر آموزش راهبردهای عملی فرزندپروری به والدین است
.
این روزها زیاد شنیده می­شود که والدین می­گویند "همه چیز را امتحان کردیم، از پاداش تا تنبیه ولی هیچ چیز اثر ندارد و بچه­ها این روزها خیلی متفاوت و سخت تر از گذشته شده اند. دیگر نمی دانم چه کار کنم."
چه کار باید کرد؟ بچه ها در واقع غیرقابل کنترل هستند ولی این ریشه اصلی چالشی نیست که والدین با آن روبرویند
. در حقیقت گرایش به کنترل یک چیز کنترل نشدنی است که موجب سخت شدن کار برای خیلی­ها می­شود. ما نهایتا می­توانیم روی آنچه از کنترل ما خارج است، تاثیرگذار باشیم. توانایی ما برای تحت تاثیر قرار دادن فرزندانمان نیز تنها بستگی به توان ما در برقراری ارتباط با آنها دارد که می­تواند رفتارهای مخرب را به رفتارهای سازنده تبدیل کند. تنها در این صورت است که فرزندان ما احساس عشق و تعلق می­کنند و ما کنترل خود را در این راه مجددا به دست می­آوریم.
در این کارگاه آموزشی یک روزه شرکت کنندگان با تئوری انتخاب آشنا می­شوند و به واسطه یادگیری تئوری انتخاب می­فهمند که در هر لحظه و در هر شرایط فرزندانشان "چرا" و "چگونه" رفتار می­کنند. همچنین شیوه های موثر فرزندپروری بدون توسل به زور و اجبار را به صورت کارگاهی تجربه می­کنند
. در این کارگاه عملی می­آموزیم که چگونه به فرزندانمان کمک کنیم تا به طور مسئولانه نیازها و خواسته­های خود را ارضا کنند و مانع ارضا نیازهای دیگران نشوند. آنگاه هم والدین و هم فرزندان یک زندگی خشنود و رضایت مند را در کنار هم تجربه خواهند کرد. این خشنودی در دل خود ریشه موفقیت­های تحصیلی و اجتماعی را آبیاری می­کند.
شما را به شرکت در این تجربه جمعی دعوت می­کنیم.
تئوری انتخاب ضمانت می­کند که به کارگیری آموزه­های آن در خانواده و مدرسه هیچگونه خسارت یا ضرری را متوجه شما نخواهد کرد.